1 Yaş Doğum Günü Kutlaması için Öneriler

Kas 11, 2022

1 Yaş Doğum Günü Konsepti, 1 yaş, doğum günü, çocuk doğum günü, ilk yaş,

1 yaşına giren ve yaş almaya devam eden çocuklarınız için, evde doğum günü dekorasyonu nasıl yapılır? Nasıl bir doğum günü kutlaması hazırlamak istiyorsunuz konularına değineceğim bir içerik hazırladım sizler için.

Her yaşında tadı kendi içinde ayrı olsa da, her şeyin ilki hayatımızda daha kalıcı yer tutar. En eğlenceli olan kısmı hazırlık süreçleri aslında. Düşünsenize, anne – baba olduğunuzu öğrendiğiniz günden, ilkleri yaşadığınız tüm günleri ardınızda bıraktınız ve ilk yaş doğum gününü kutlayacağınız zaman geldi. Bebeğiniz belki bu anlarını hatırlamayacak ama bebeğinizin hatırasında canlandırabileceği keyifli bir gün geçirin ve bu anı fotoğraf ve video ile taçlandırın.

Bebeğinizin, hayatınıza girişinin ilk yıldönümünü kutlamaya hazırsanız başlayalım.

Doğum Günü Kutlaması için Konsept Fikirler

Bebeğinizin cinsiyeti fark etmeksizin, bu özel gününde onu mutlu etmek için yararlanabileceğiniz bir çok konsept fikri var. Evde düzenleyeceğiniz doğum günü için, dilerseniz bir organizasyon firması ile anlaşabilir yada kendi imkanlarınızla elinizin değdiği bir doğum günü hazırlayabilirsiniz. Ben yapacak olsam, kendim emek vermek, düzenlemek belki de küçük kendin yap tarzında bir şeyler ortaya çıkartmak isterdim. Bu tamamen sizin bu tarz şeyler sevip sevmemenize kalmış.

Kendinize şu soruyu sorun: “Nasıl bir konsept hazırlamak istiyorsunuz, sade/minimal bir tarz mı yoksa renklerin ahenk ile dans ettiği bir konsept mi?”
Buradaki cevabınıza göre daha kolay ilerleme sağlarsınız ve ihtiyacınız dışında harcama yapmaktan kaçınmış olursunuz.

1 Yaş Doğum Günü Konsepti, 1 yaş, doğum günü, çocuk doğum günü, ilk yaş,
1 Yaş Doğum Günü Konsepti, 1 yaş, doğum günü, çocuk doğum günü, ilk yaş,

Kendinize sorduğunuz sorunun cevabını verdikten sonra geriye sadece evinizi süslemek kalır. Doğum günü partinizi planlarken şu fikirlere göre listelemenizi yapabilirsiniz.

Doğum Gününü İfade Eden Sözcüklerin Gücünden Faydalanın

“1 yaş, doğum günün kutlu olsun, happy birthday, iyi ki doğdun, hello baby” gibi yazılar ile, konuşan duvarlar yada konuşan balonlar oluşturabilirsiniz. Dilerseniz hazır olarak beğendiğiniz bir bannerı alabilir dilerseniz de kartonlar yada jüt kumaşlar ile kendiniz oluşturabilirsiniz.

Renklerin Ahenginden Yararlanın

Minimal bir doğum günü planınız varsa daha pastel, soft renklerde bir akış sağlayabilirsiniz. Ama hareketli daha canlı bir parti hayaliniz varsa da canlı, parlak, göz alıcı renklerden destek alabilirsiniz. Cinsiyetçi bir doğum günü planından ziyade, uyumlu bir renk ve doğum günü planı oluşturabilirsiniz.

Bebeğinizin Yaşına Özel Balonlar

Her çocuk, etrafında uçuşan balonları sever ve neşelenir. Yaşının belirtildiği rakam görünümünde bir balon yada küçük balonlardan alabilirsiniz. Günümüz moda trendlerinde şeffaf içinde tüyler yada parıltılar olan balonlar daha çok seviliyor.

Saç Aksesuarları ile Hareket Katın

1 yaş doğum günü taçları, özellikle kız çocukları için tercih ediliyor fakat huni şapkaların üzerinde yazan 1 yaş amblemleri ile de erkek çocukları mutlu edebilirsiniz. Taç takmak önemli değil aslında. İlla olsun diye kendinizi yormayın çünkü bazı bebekler, kafalarında bir şeyin olmasından rahatsızlık duyabiliyor ve siz taktıkça o çıkarıyor olacaktır.

Kıyafet Seçimi

Kıyafet seçimi hazırlamakta olduğunuz konsepte uygun ama bebeğiniz için konforlu olsun. Onu rahatsız edecek yada yürümesine engel olacak kıyafet seçimlerinizi sırf güzel diye tercih etmeyin. Kıyafetlerini sevdiğim bir markayı öneri olarak bırakabilirim. Unutmayın ki, her ne kadar konsepti siz belirliyor olsanız da bu onların günü!

Doğum Günün Yıldızı Olan Doğum Günü Pastası

1 yaş yazılı yada konseptinize uygun figürlü veya sade bir pasta ile tüm bu güzel organizasyonunuzun tacını takarak sonlandırabilirsiniz. Bebeğinizin alerji durumuna göre hayalini kurduğunuz pastayı, bütçenize uygun olarak yaptırabilirsiniz. Eğer zamanınız varsa ve kendiniz yapmak istiyorsanız yeteneklerinize göre ortaya harika el emeği pastanızı çıkartabilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü Konsepti, 1 yaş, doğum günü, çocuk doğum günü, ilk yaş,
1 Yaş Doğum Günü Konsepti, 1 yaş, doğum günü, çocuk doğum günü, ilk yaş,

Yeşili ve yeşile uyumlu renkleri seviyorum. Benim doğum günü konseptin kesin doğaya ait olurdu. :))

1 Yaş Bebekler için Doğum Günü Hediyesi Seçimi Nasıl Olur

Hediye konusuna gelince bir çok insan, zorlanıyor. Bu yetişkinlerde de çocuklarda olduğu gibi düşündürücü bir konu. Beğenecek mi, tam olacak mı, aynısından var mı acaba gibi bir sürü soru sıralanabilir.

  • Hediye Kartı: Karar vermekte zorlanırsanız veya karşınızdaki ailenin isteklerini tam bilmiyorsanız hediye kartı verebilirsiniz. Bende çoğunlukla bu şekilde yapıyorum.
  • Kıyafet: Hediyelerden aileyi en çok sevindiren seçenek genelde kıyafet oluyor. Bunun sebebini anneler çok iyi anlar. Sürekli kirlenen üstler, dolaptaki günlük giyim döngüsünü hızlandırıyor. Bu sebeple kıyafet seçimi mantıklı olabilir. Bu seçimi daha anlamlı hale getirmek isterseniz, doğum gününde giyeceği kıyafeti, ailenin seçimi doğrultusunda siz alabilirsiniz.
  • Oyuncak: Bebeğin yaş grubuna yönelik, cinsiyet ayrımı yapmadan oyuncak hediye edebilirsiniz. Zihin egzersizi, motor beceri kazanımını destekleyici kategorilere bakabilirsiniz.
  • Gece Lambası: Bebeğin direk kendine olmasa da odasını neşelendiren hediye gruplarına göz atabilirsiniz. Bunu çeşitlendirebiliriz mesela; makrome süs, müslin örtü, uyku arkadaşı gibi ürün gruplarına bakabilirsiniz.
  • Kitaplar: Yaş grubuna yönelik kitap alabilirsiniz. Benimde tercihim çoğunlukla bu yönde oluyor. Okumayı seven biri olarak, çocukların da okuması ve resimlerle hayal dünyalarını geliştirmeleri beni kıyafetlerden daha mutlu ediyor.
  • Fotoğraf Çekimi: İlk yaşına girecek bebek ve ailesi için ona bebek fotoğraf çekimi hediye edebilirsiniz. İsterseniz bir kaç arkadaşınızla birleşip tek bir hediye çeki alabilirsiniz. Bence doğum günün en özel hediyesi bu olabilir çünkü anılar kaydedilmeye değer mirasımızdır. En güzel mirası bırakıyor olmak harika bir duygu.

  Doğum gününe gelen insanlarla hediyelik hazırlama fikri bana çok anlamlı gelmiyor. Hepimiz bunu öğrendik artık diye düşünüyorum. O kadar zahmet ettiğimiz, bütçe ayırdığımız o hediyelikler kullanılmıyor. Birkaç gün bile geçmeden, evin neresinde olduğu unutulan bir yığın haline geliyor. Bunun yerine illa hediye vermek isterseniz, bağışta bulunabilirsiniz. Tema vakfı, Çocuk esirgeme kurumu, Kanser tedavisi gibi bir çok yardım kurumu var. Tercih ettiğiniz bir kuruma, davetli sayısınca yardımda bulunabilirsiniz. En azından bir yere atılmıyor, çöp niteliği taşımıyor.

  Bununla birlikte küçük poşetlere kedi yada köpek maması koyarak, gelen davetliler parti sonrası yolda giderken bir dostumuzu besleyebilir. Bu da faydalı bir hediye seçeneği olabilir. Aslında sizin vasıtanızla, sokak dostlarımız da pastadan paylarını almış olurlar.

  Doğum günü fikirleri için söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Sizlere keyifli bir hazırlık süreci diliyorum. Sürecinizdeki tecrübeleri yorum olarak bırakırsanız diğer okurlarım fayda sağlayabilir. Aileniz için faydalı diğer içeriklerimi buradan okuyabilirsiniz.

  0 Yorum

  Bir İçerik Gönder

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  You might also like

  Heybeliada da Başlamış Bir Aşk Hikayesi

  Heybeliada da Başlamış Bir Aşk Hikayesi

  Heybeliada da başlamış ve evlilikle taçlanmış bir aşk hikayesi bırakıyorum buraya. Ben fotoğraflarken çok keyif aldım. Umarım sizlerde okurken ve fotoğraflara bakarken keyif alırsınız. Çekim günü sevgili Serenay'ın yanında ikinci fotoğrafçı olarak gitmiştim....

  Bekarlığa Veda Partisi için 9 Farklı Konsept Önerisi

  Bekarlığa Veda Partisi için 9 Farklı Konsept Önerisi

  Bekarlığa veda partisini kim sevmez? Hem damat adaylarının hem de gelin adaylarının en sevdiği eğlence türüdür. Damat beyler genelde bu tarz bekarlığa veda organizasyonlarını kendileri yapmazlar. Onların yerine sağdıçları organize ederler. Ama gelinlerde durum genelde...