Bohem Tarzda Düğün Hazırlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ara 11, 2022

bohem düğün konsepti, bohem düğün organizasyonu, bohem nedir?, bohem gelinlik, bohem damatlık, bohem takım elbise, bohem düğün konsepti, bohem düğün hakkında, bohem stil, hippi tarzı, düğün fotoğrafçısı, portre fotoğrafçısı, lifestyle photographer, couple photographer, evlilik, düğün, aile, wedding photographer, Istanbul wedding photographer, İstanbul düğün fotoğrafçısı, İstanbul Dış Çekim düğün fotoğrafçısı, dış çekim düğün fotoğrafçısı, portre, portre fotoğraf çekimi, belgesel düğün fotoğrafçısı, düğün günü, fotoğraf çekimi, gelin, gelinlik, makyaj, gelin makyajı, gelin ayakkabısı, damatlık, düğün günü, düğün organizasyonu,

Bohem nedir? Öncelikle size bunun bilgisini vererek başlamak istiyorum. Bohem, bir yaşam biçimi ya da tarz olarak biliniyor. Serbest ve yaratıcı yaşam tarzını benimseyen insanları temsil ediyor. Genellikle, doğal ve salaş giyim tarzını, yaratıcı ve yenilikçi yaşam tarzını benimserler. Bohem tarzı, genellikle sanatçı, yaratıcı ve üretmeyi seven insanlar tarafından benimsenir. Bu tarzın temelinde, kendini ifade etme özgürlüğü yatar. Bu tarzı seçenlerin çoğu, kendisini özgür ve mutlu hissetmeleridir. Başkalarının nasıl düşündükleri ile pek ilgilenmezler. Genelde, ” Hippi ” tarzı ile karıştırılabiliyor.

Hippi ve Bohem arasındaki en önemli fark, hippi tarzının daha belirgin bir kültürel kökeni ve değerleri oluşturmasıdır. Hippi tarzı, 1960’larda ortaya çıkan bir kültür ve yaşam tarzıdır ve bu tarzı benimseyen insanlar, serbest düşünce, barış ve sevgi gibi değerleri benimserler. Bohem ise, daha geniş bir tarz ya da yaşam biçimini ifade eder ve bu tarzı benimseyen insanların ortak bir kültürel kökeni ya da değeri yoktur.

Bohem Stil Gelinlik Nasıl Olabilir?

 • Bohem stil, genellikle sade, doğal ve rahat bir stile sahip olmalıdır.
 • Etek kısmı uzun ve dantel detaylara sahiptir. Bu detaylar gelinliğe romantik bir ruh katar.
 • Bohem renk tonlarından; beyaz ve pastel renk tonları tercih edilir. Ancak, bazı koyu tonlarda da kendisini çok iyi ortaya koyabilir.
 • Bohem stil, genellikle yumuşak, doğal ve organik malzemelerden yapılmış kumaş ve ürünlerin kullanılması tercih edilir.
 • Süet detaylar, ipek, pamuk veya doğal taşların kullanımı sık görülür.
 • Renk katmak isteyenler için ise, bohem renklerle tamamlanabilecek gelin buketi ile tercih edebilirsiniz.

Bohem Stil Takım Elbise / Damatlık Nasıl Olabilir?

 • Bohem gelinliğin tersine dantel ve taşlar kullanılması pek tercih edilmiyor.
 • Bohem tarz, sade ve rahat bir stile sahiptir. Yani genel düğün smokinlerine göre daha rahat, içinde kendiniz gibi olmanızı sağlar.
 • Bohem renk tonları gelinlere göre, damatları burada destekliyor. Düğün konseptinize uyumlu, bohem renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin; toprak tonları, bej, beyaz, pastel renkler ve doğadan ilham alınan renkleri takım elbiselerinizde tercih edebilirsiniz.
bohem gelinlik, bohem damatlık, bohem takım elbise, bohem düğün konsepti, bohem düğün hakkında, bohem stil, hippi tarzı, düğün fotoğrafçısı, portre fotoğrafçısı, lifestyle photographer, couple photographer, evlilik, düğün, aile, wedding photographer, Istanbul wedding photographer, İstanbul düğün fotoğrafçısı, İstanbul Dış Çekim düğün fotoğrafçısı, dış çekim düğün fotoğrafçısı, portre, portre fotoğraf çekimi, belgesel düğün fotoğrafçısı, düğün günü, fotoğraf çekimi, gelin, gelinlik, makyaj, gelin makyajı, gelin ayakkabısı, damatlık, düğün günü, düğün organizasyonu,
Bohem kıyafet örnekleri

Bohem Konseptte Hangi Ürünler Kullanılır

Bohem stili, birçok farklı ürünle uygulanabilir ve bunlar arasında mobilya, aksesuarlar, giyim ve daha birçok şey bulunabilir. Bohem stilinde, doğal malzemeler, renkler ve desenler kullanılarak kendine özgü ve ortam yaratılmaya çalışılır. Bu stil, insanların kendilerini evlerinde gibi rahat ve huzurlu hissetmelerini sağlar.

Düğün alanında ise, kütükler, yeşillikler, hasır jütler, ketenler, minik ışıklar, mumlar ve bohem tarza uygun çiçekler ile keyifli bir ortam oluşturabilirsiniz. Düğün mekanında doğal ve sade müzik notaları tercih edilir.

bohem düğün konsepti, bohem düğün hakkında, bohem stil, hippi tarzı, düğün fotoğrafçısı, portre fotoğrafçısı, lifestyle photographer, couple photographer, evlilik, düğün, aile, wedding photographer, Istanbul wedding photographer, İstanbul düğün fotoğrafçısı, İstanbul Dış Çekim düğün fotoğrafçısı, dış çekim düğün fotoğrafçısı, portre, portre fotoğraf çekimi, belgesel düğün fotoğrafçısı, düğün günü, fotoğraf çekimi, gelin, gelinlik, makyaj, gelin makyajı, gelin ayakkabısı, damatlık, düğün günü, düğün organizasyonu,
Bohem organizasyon örnekleri

Bohem Renk Tonları

Bohem stilinde genelde doğal renkler kullanılır ve doğadan ilham alınır. Bu renkler arasında yeşil, kahve, turuncu, bej ve siyah gibi tonlar bulunabilir. Ayrıca, bohem stilinde kullanılan renkler arasında mor, pembe ve sarı tonları da yer alabilir. Bohem stilinde, renklerin kullanımında önemli olan nokta, bu renklerin doğal ve rahat bir ortam yaratmayı amaçlamasıdır. Bu nedenle, bohem stilinde kullanılan renkler genellikle canlı ve aydınlıktır.

bohem renk tonları, bohem düğün konsepti, bohem düğün organizasyonu, bohem nedir?, bohem gelinlik, bohem damatlık, bohem takım elbise, bohem düğün konsepti, bohem düğün hakkında, bohem stil, hippi tarzı, düğün fotoğrafçısı, portre fotoğrafçısı, lifestyle photographer, couple photographer, evlilik, düğün, aile, wedding photographer, Istanbul wedding photographer, İstanbul düğün fotoğrafçısı, İstanbul Dış Çekim düğün fotoğrafçısı, dış çekim düğün fotoğrafçısı, portre, portre fotoğraf çekimi, belgesel düğün fotoğrafçısı, düğün günü, fotoğraf çekimi, gelin, gelinlik, makyaj, gelin makyajı, gelin ayakkabısı, damatlık, düğün günü, düğün organizasyonu,
Bohem renk tonları ve bohem tarzda çizgi deseni örnekleri

Bohem Düğün Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bohem düğün mekanı seçimi için dikkat edilmesi gereken bazı kriterler şunlardır:

 1. Mekanın doğal ya da kültürel bir güzelliği olmalıdır. Örneğin, bir orman, bir tepenin üzerinde ya da bir gölde bir mekan seçebilirsiniz.
 2. Mekanın doğal ışıklandırması ve havası iyi olmalıdır. Bu, düğün fotoğraflarının daha doğal ve güzel olmasını sağlar.
 3. Mekanın yeterli alanı olmalıdır. Düğününüzde davetlilerinizi rahatça ağırlayabilecek kadar alan olmalıdır.
 4. Mekanın müzik ve ses sistemi iyi olmalıdır. Düğününüzde müzik dinlemek isterseniz, mekanın bu konuda yeterli donanıma sahip olması gerekir.
 5. Mekanın yemek servisi iyi olmalıdır. Düğününüzde yemek servisi hizmeti almak isterseniz, mekanın bu konuda yeterli deneyime ve tecrübeye sahip olması gerekir.
 6. Mekanın konumu ulaşım açısından kolay olmalıdır. Düğününüzde katılacak olan davetlilerinizin mekanı kolayca bulabilecekleri bir konumda olması gerekir.

Bu kriterleri göz önünde bulundurarak, doğal güzellikleri, iyi ışıklandırması ve havası, yeterli alanı, iyi müzik ve ses sistemi, yemek servisi ve kolay ulaşılabilirliği olan bir Bohem düğün mekanı seçebilirsiniz. Doğan mekan hakkında organizasyon önerimi buradan inceleyebilirsiniz.

Bohem Düğün Mekanları Hakkında Seçenekler

 • Bahçeler, yeşil alanlar ( Kır konseptine uygun alanlar ),
 • Sahil, kumsal,
 • Havuz başı,
 • Kapalı alanlar,
 • At çiftlikleri ya da normal tarzda çiftlik evleri
bohem düğün konsepti, bohem düğün organizasyonu, bohem nedir?, bohem gelinlik, bohem damatlık, bohem takım elbise, bohem düğün konsepti, bohem düğün hakkında, bohem stil, hippi tarzı, düğün fotoğrafçısı, portre fotoğrafçısı, lifestyle photographer, couple photographer, evlilik, düğün, aile, wedding photographer, Istanbul wedding photographer, İstanbul düğün fotoğrafçısı, İstanbul Dış Çekim düğün fotoğrafçısı, dış çekim düğün fotoğrafçısı, portre, portre fotoğraf çekimi, belgesel düğün fotoğrafçısı, düğün günü, fotoğraf çekimi, gelin, gelinlik, makyaj, gelin makyajı, gelin ayakkabısı, damatlık, düğün günü, düğün organizasyonu,
Bohem havuz başı organizasyon örneği

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like

Heybeliada da Başlamış Bir Aşk Hikayesi

Heybeliada da Başlamış Bir Aşk Hikayesi

Heybeliada da başlamış ve evlilikle taçlanmış bir aşk hikayesi bırakıyorum buraya. Ben fotoğraflarken çok keyif aldım. Umarım sizlerde okurken ve fotoğraflara bakarken keyif alırsınız. Çekim günü sevgili Serenay'ın yanında ikinci fotoğrafçı olarak gitmiştim....

Bekarlığa Veda Partisi için 9 Farklı Konsept Önerisi

Bekarlığa Veda Partisi için 9 Farklı Konsept Önerisi

Bekarlığa veda partisini kim sevmez? Hem damat adaylarının hem de gelin adaylarının en sevdiği eğlence türüdür. Damat beyler genelde bu tarz bekarlığa veda organizasyonlarını kendileri yapmazlar. Onların yerine sağdıçları organize ederler. Ama gelinlerde durum genelde...