Yaz mı, Kış mı yoksa Mevsim Geçişleri mi? Senin Düğün Seçimin Hangisi?

Ara 10, 2022

yaz mı, kış mı, düğün konsepti, düğün günü, düğün organizasyonu, mevsime göre düğün, hangi mevsimde düğün yapılır, düğün sezonu, istanbul düğün fotoğrafçısı, stories of couple, ve senin hikayen, sonbahar mevsimi, sonbahar tonları, yedigöller, sonbahar, kış mevsimi, kış renkleri, kış düğünü, kış düğün organizasyonu, mevsimler, mevsim geçişleri,

Yaz insanı mısınız yoksa kış insanı mı? Hangi mevsimi düğün sezonunuz olarak belirlemek istiyorsunuz? Yoksa mevsim geçişlerini mi daha çok seviyorsunuz, ilkbahar ve sonbahar gibi?

Bu yazımda sizlere mevsimlere göre düğün seçimlerinize yönelik bir kaç organizasyon fikri vermek istedim. Biliyoruz ki yaz ve ilkbahar mevsiminde her yer harika bir renk paleti ile süslenmiş oluyor. Sonbahar mevsiminde ise, harika bir turuncu, kahverengi, sarı ve yeşil tonları süslemelerde kendini gösteriyor. Ama kış mevsiminde düğün yapacaklar bazen tereddütte kalabiliyor. Beyaz ve soğuk bir zamanı bile ısıtacak harika detaylar var. Eğer kış insanıysanız eminim ki içinizi nasıl ısıtacağınızı burada keşfedeceksiniz. Hadi başlayalım!

1. Yaz Düğünü

İçimizi ısıtan bir mevsim. Bazen mevsim geçişleri olduğu için sürpriz yaz yağmurlarıyla bize eşlik edebiliyor elbette. Ama yine de bir çoğumuzun en sevdiği mevsimlerden. Hem enerjisiyle hem de sıcaklığıyla adeta bize kucak açıyor gibi.

Yaz mevsiminin en sevdiğim yanlarından biri de büyüleyici bir renk kartelasına sahip. Adeta bir resim fırçası alıp, tuvale renk paletini işlemek gibi bir his veriyor insana.

Yaz düğün konseptleri genel olarak canlı renklerden oluşuyor. Canlı pembeler, sarılar, maviler, morlar daha sayamadığım tüm güzel renkler. Mekan olarak ise yazın sıcaklığından dolayı olsa gerek, açık hava düğünleri diğer mevsimlere göre daha ön planda oluyor. Mesela, kır düğünü, kumsal düğünü, otel istenirse otelin bahçesi veya havuz kenarı düğün organizasyonunuz için hazırlanabilir.

yaz mı, kış mı, düğün konsepti, düğün günü, düğün organizasyonu, mevsime göre düğün, hangi mevsimde düğün yapılır, düğün sezonu, istanbul düğün fotoğrafçısı, stories of couple, ve senin hikayen,

2. İlkbahar Düğünü

Mevsim geçişlerini sevenler için ilkbahar mevsimi harika bir düğün sezonu olabilir. Kimi insan bu geçişlerden en çok ilkbaharı severken, kimisi de sonbaharı tercih edebiliyor. Aslında kimi biraz yazı kimi ise biraz kışı tercih etmiş oluyor. Bende mevsim geçişlerini seven biriyim. Aslında Temmuz doğum bir yaz insanı olmama rağmen, çok sıcak ve çok soğuktan hiç haz almıyorum. O yüzden sonbahar, her ne kadar umutlarımızı ve hayallerimizi kategorize edip dinlendiğimiz yer olsa da, ilkbahar da onu desteklercesine tüm umutlarımızı ve hayallerimizi canlandırmak için bir uyum sağlıyor. Anlam olarak farklı görünseler de bütüne bakınca aynı hizmete destek oluyor. Neyse gelelim bu güzel mevsimin düğününüze katacaklarına.

Yaz mevsiminde olduğu gibi, bu mevsimde de kır düğünü, havuz başı düğünleri kendisini gösteriyor. Ama yağmur geçişleri biraz daha fazla olacağı için hava durumu analizi yapmadan düğün gününüze karar vermemenizi öneririm. Peki o gün yağmurlu gösterdi ama yağmur yağmadı gibi bir durum ile karşılaştınız. Bu gibi durumlar için mekan seçimi yaparken, özellikle mevsim geçişleri olan ilkbahar ve sonbahar döneminde hem açık hem kapalı yeri olan bir düğün mekanı seçmenizi öneririm. Yağmur yağma ihtimaline karşı olarak, kapalı mekanına geçiş sağlayabileceğiniz bir alana sahip olursanız siz ve misafirleriniz için keyifli ilerleyen bir düğün gününüz olur.

Yağmur elbette ki kötü bir şey değil, hele ki düğünün sonuna denk geldiyse, kaçmayın ve eğlenmenize bakın. Daha enerjik ve keyifli bir düğün anısı bırakmış olursunuz.

İlkbahar mevsiminde de renkler adeta soft bir sadelikte bize kendini gösteriyor. Yaz kadar canlı renk kartelasını kendinde barındırmasa da sadeliği ile düğün organizasyonunuza zariflik katacaktır.

yaz mı, kış mı, düğün konsepti, düğün günü, düğün organizasyonu, mevsime göre düğün, hangi mevsimde düğün yapılır, düğün sezonu, istanbul düğün fotoğrafçısı, stories of couple, ve senin hikayen,

3. Sonbahar Düğünü

Sonbahar denince akla ilk gelenler nedir diye sorsam, çoğunluk; kahve, kitap ve battaniye diyecektir. Bende severim ama düğün sezonunda eşlik edebilecek bir üçlü uyumu da diyebilirim. Sonbahar düğünleri artık havaların biraz daha soğumaya başladığı ve yaz mevsimi ile vedalaştığımız bir sürece giriş evresidir. Bu mevsimde düğün veya nişan organizasyonu yapacak çiftlerin, ilkbahar sezonu gibi kapalı ve açık mekanı bir arada bulunduran yerleri tercih etmesini öneririm. Yağmurun yağması bu mevsim geçişinde bir daha hastalığa kucak açtığı için düğün gününüzün olumsuz etkilenmesini istemeyiz.

Düğün günü veya nişan günü hediye olarak sonbaharın üçlemesini tercih edebilirsiniz. 1 adet şal, 1 adet dünya klasiklerinden keyifli bir kitap ve 1 kahve hediyesi sunabilirsiniz. Eminiz ki misafirleriniz bu hediyeleri çok sevecektir.

Sonbaharın soğuk gibi görünen ama içimizi yumuşatan renk geçişlerini, organizasyonunuzda, buketinizde, damat yaka çiçeği olarak veya makyajınızda tercih edebilirsiniz. Toprak tonları, sarının, turuncunun ve yeşilin birbirinden samimi tonları adeta dans ediyor.

4. Kış Düğünü

Evet! İçimizi yoğun duygulardan, yumuşak duygulara geçiren mevsimler hakkında konuştuktan sonra beyazın hakim olduğu kış mevsimine gelebiliriz. Kış mevsimi her ne kadar soğuk bir his verse de bazı dokunuşlar yaparak içimizi ısıtmasını sağlayabiliriz.

Bir çoğumuz, kasvetli hava durumlarını, griye çalan gökyüzünü sevmiyor. Yılbaşı zamanı içimizi ısıtması için yaptığımız minik dokunuşları hatırlayalım. Kış düğünlerinde genelde çam ağacı, bolca yeşil ve yılbaşını sıcaklaştıran; kırmızı, yeşil ve gold renkler kullanılıyor. Minik led ışıklar da buradaki hikayeye canlılık kazandırıyor.

Kış mevsiminde açık mekanlardan ziyade, artık içeride olduğumuz kapalı ve ferah mekanları tercih edebilir. Eğer after party gibi bir düşünceniz varsa da “Kartepe ve Uludağ” gibi kayak merkezlerinde kutlamanıza devam edebilirsiniz. Bu tamamen sizin enerjinize bağlı olarak farklı konseptlerde değişiklik gösterebilir.

yaz mı, kış mı, düğün konsepti, düğün günü, düğün organizasyonu, mevsime göre düğün, hangi mevsimde düğün yapılır, düğün sezonu, istanbul düğün fotoğrafçısı, stories of couple, ve senin hikayen, sonbahar mevsimi, sonbahar tonları, yedigöller, sonbahar, kış mevsimi, kış renkleri, kış düğünü, kış düğün organizasyonu,

Buraya kadar okuduysanız hadi size bir soru sorayım. ” Sizin mevsim modunuz hangisi? Hangi mevsimin insanısınız? ” yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte şunu da iletmek istiyorum. Eşinizle farklı mevsimleri seviyor olabilirsiniz, mesela biriniz yaz, biriniz kış olabilir burada fikir ayrılığı yaşamak yerine mevsim geçişlerini tercih ederseniz daha güzel uyumlanacaksınızdır.

Sizi seviyorum. Keyifli bir düğün süreci geçirmenizi dilerim. Düğün hikayenize eşlik etmekten de keyif duyarım.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like

Heybeliada da Başlamış Bir Aşk Hikayesi

Heybeliada da Başlamış Bir Aşk Hikayesi

Heybeliada da başlamış ve evlilikle taçlanmış bir aşk hikayesi bırakıyorum buraya. Ben fotoğraflarken çok keyif aldım. Umarım sizlerde okurken ve fotoğraflara bakarken keyif alırsınız. Çekim günü sevgili Serenay'ın yanında ikinci fotoğrafçı olarak gitmiştim....

Bekarlığa Veda Partisi için 9 Farklı Konsept Önerisi

Bekarlığa Veda Partisi için 9 Farklı Konsept Önerisi

Bekarlığa veda partisini kim sevmez? Hem damat adaylarının hem de gelin adaylarının en sevdiği eğlence türüdür. Damat beyler genelde bu tarz bekarlığa veda organizasyonlarını kendileri yapmazlar. Onların yerine sağdıçları organize ederler. Ama gelinlerde durum genelde...